Additional information
| Weight | 222 g |
|---|---|
| Dimensions | 15.2 × 4.15 cm |
| Degree of Protection IP | IP68 |
| Execution Type | 27-44-01-08 |
| L1 | Automation & Control |
| L2 | Industrial Sensors |
| L3 | Inductive Proximity Sensors |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 4 |
| Product Type | Passive sensor-actuator interface (with cable) |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.08 mm¬≤ – 1.5 mm¬≤ |
| Rated Voltage | 30V |




