Additional information
| Weight | 66 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP67 |
| Execution Type | 27-44-01-03 |
| L1 | Electronic Components |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Circular Connectors (M8, M12, MIL-SPEC) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting Type | ing |
| Number of Poles | 5 |
| Product Type | Circular connector, mounting (with cable) |
| Rated Current | 4A |
| Rated Residual Current | 4mA |
| Rated Voltage | 250V |




