Description
Power supply, switch-mode power supply unit
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$113.28
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $113.28 |
| 6 - 10 | $111.01 |
| 11 - 50 | $108.75 |
| 51 - 200 | $106.48 |
| 200+ | $104.22 |
Out of stock

Power supply, switch-mode power supply unit
| Weight | 736 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-04-07-01 |
| Inrush current | max. 60 A |
| L1 | |
| L2 | Power Electronics |
| L3 | AC-DC Power Supplies (PCB Mount) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | DC-power supply |
| Rated Current | 5.2A |
| Rated Power | 250kW |
| Rated Residual Current | 5.2mA |
| Rated Voltage | 48V |
| Temperature Range | -40C…85C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.