Description
Miniature circuit breaker, 1P – 10kA. 1 module, characteristic D, 10A
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Miniature circuit breaker, 1P – 10kA. 1 module, characteristic D, 10A
| Weight | 115 g |
|---|---|
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Mounting Type | 3.5 cm DIN rail |
| Number of Poles | 1P |
| Product Type | Miniature circuit breakers |
| Rated Current | 10A |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Rated Voltage | 440V |
| Standard | IEC/EN 60898-1 IEC/EN 60947-2 UL 1077 CSA C22.2 nยฌโ235. UR โรรบUL Recognizedโรรน per Canada e USA. |
| Temperature Range | -40โฆ+70C |