Description
OXP6X170 SHAFT for pistol handle
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$4.08
OXP6X170 SHAFT
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $4.08 |
| 6 - 10 | $4.00 |
| 11 - 50 | $3.92 |
| 51 - 200 | $3.84 |
| 200+ | $3.75 |
In stock

OXP6X170 SHAFT for pistol handle
| Weight | 80 g |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 0.6 × 6 mm |
| Extended Product Type | OXP6X170 |
| Product Net Depth (MM) | 17 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Disconnect Switches |
| Country of Origin | Estonia |
| Package Level 1 Depth / Length | 20 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 90 g |
| Package Level 1 Height | 1 cm |
| Package Level 1 Width | 1 cm |
| Shaft Diameter | 6 mm |
| Shaft Length | 17 cm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.