Description
OTDCB0.2 kg/2 Phase Barrier Kit – Grey phase barrier is suitable for OTDC100…250_G_. Phase barrier is mandatory on all OTDC S-series types, except OTDC_G_11. Package of 2pcs.
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$10.35
OTDCB0.2 kg/2 Phase barrier kit
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $10.35 |
| 6 - 10 | $10.14 |
| 11 - 50 | $9.94 |
| 51 - 200 | $9.73 |
| 200+ | $9.52 |
Out of stock

OTDCB0.2 kg/2 Phase Barrier Kit – Grey phase barrier is suitable for OTDC100…250_G_. Phase barrier is mandatory on all OTDC S-series types, except OTDC_G_11. Package of 2pcs.
| Weight | 64 g |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 12 × 12.5 cm |
| Extended Product Type | OTDCB0.2 kg/2 |
| Frame size | S2.0 |
| Color | grey |
| Product Net Depth (MM) | 1.5 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Country of Origin | Finland |
| Package Level 1 Depth / Length | 13 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 69 g |
| Package Level 1 Height | 3 cm |
| Package Level 1 Width | 13 cm |
| Special Functions | No |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.