Description
Safety relay SRA… series, multifunction, 2NO+1PNP, with frontal trimmer selection, auxiliary supply 24VDC, up to CAT.4, Ple
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 0.00 AED |
| 6 - 10 | 0.00 AED |
| 11 - 50 | 0.00 AED |
| 51 - 200 | 0.00 AED |
| 200+ | 0.00 AED |

Safety relay SRA… series, multifunction, 2NO+1PNP, with frontal trimmer selection, auxiliary supply 24VDC, up to CAT.4, Ple
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 12.7 × 11.3 cm |
| Application | Safety barrier with fail safe OSSD outputs; RFID; Emergency stop button; Gate monitoring applications; Two-hand devices control; Type 2 safety photocells |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting Type | 3.5 cm DIN rail |
| Product Type | Safety relays |
| Rated Voltage | 24V |
| Standard | EN/ISO/BS 13849-1 EN/BS 62061 |
| Temperature Range | -25…+55C |
