Description
M1 m 15 is a multimeter with aux supply 100-230 V AC/DC, LED display
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$111.64
M1 m 15 Multimeter
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $111.64 |
| 6 - 10 | $109.41 |
| 11 - 50 | $107.17 |
| 51 - 200 | $104.94 |
| 200+ | $102.71 |
Out of stock

M1 m 15 is a multimeter with aux supply 100-230 V AC/DC, LED display
| Weight | 310 g |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 9.6 × 9.6 cm |
| Extended Product Type | M1 m 15 |
| Metering | Digital |
| Mounting | Front Panel |
| Degree of Protection IP | IP51 |
| Mounting Type | Front Panel |
| Product Net Depth (MM) | 7.7 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 6.94159E+12 |
| L1 | |
| L2 | Power Distribution |
| L3 | Metering Units |
| Accuracy | Active Energy ±1% |
| Additional Information | CT (1A, 5A) |
| Number of Digital In/Outputs | None |
| Package Level 1 Gross Weight | 500 g |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.