Description
REAR TERMINALS HORIZONTAL DISTANCE UPPER 4pcs FOR FIXED PART WITHDRAWABLE (INSTALL.) E1.2/3-XT7/XT7 m
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$337.92
Kit SHR Sup E1.2/3-XT7/XT7 m WFP 4pcsINST
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $337.92 |
| 6 - 10 | $331.16 |
| 11 - 50 | $324.40 |
| 51 - 200 | $317.64 |
| 200+ | $310.89 |
Only 1 left in stock

REAR TERMINALS HORIZONTAL DISTANCE UPPER 4pcs FOR FIXED PART WITHDRAWABLE (INSTALL.) E1.2/3-XT7/XT7 m
| Weight | 210 g |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 17 × 15 cm |
| Extended Product Type | Kit SHR Sup E1.2/3-XT7/XT7 m WFP 4pcsINST |
| Standard | IEC |
| Number of Poles | 4P |
| Execution Type | Mounted only |
| Application | E1.2 |
| Product Net Depth (MM) | 30 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Air Circuit Breakers |
| Package Level 1 Depth / Length | 30 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 210 g |
| Package Level 1 Height | 15 cm |
| Package Level 1 Width | 17 cm |
| Product Name | Accessory |
| Suitable for Product Class | SACE Tmax XT |


Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.