Description
N.2 plinth flanges 100x50 cm HxW
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Control and Automation Board W 40 cm H 140 cm D 50 cm
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

N.2 plinth flanges 100x50 cm HxW
| Weight | 1.577 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 10.5 × 6.3 cm |
| Extended Product Type | IS2-ZN5000 |
| Standard | See code for structure |
| Material | Pickled steel sheet |
| Mounting | Kit |
| Application | IS2 Enclosures for Automation |
| Mounting Type | Kit |
| Product Net Depth (MM) | 52 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01565E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Accessory Type | 6. Flanges |
| Options Provided | Blind flanges front/back/side H=10 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 1.735 kg |
| Remarks | ETIM |
| Sub-Function 3 | Base front/back |
| Suitable for Product Class | Control and Automation Board |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.