Additional information
| Weight | 4 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP67 |
| Execution Type | 27-44-03-90 |
| L1 | Electronic Components |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Wire-to-Wire Connectors |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Number of Phases | 1 |
| Number of Poles | 1P |
| Product Type | Modular connector |
| Rated Current | 586A |
| Rated Residual Current | 586mA |




