Description
HDC insert, Female, 690 V, 40 A, Number of poles: 6, Crimp connection, Installation size: HQ
17.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 17.00 AED |
| 6 - 10 | 16.66 AED |
| 11 - 50 | 16.32 AED |
| 51 - 200 | 15.98 AED |
| 200+ | 15.64 AED |
Out of stock

HDC insert, Female, 690 V, 40 A, Number of poles: 6, Crimp connection, Installation size: HQ
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Color | beige |
| Execution Type | 27-44-02-05 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 6 |
| Product Type | Contact insert for rectangular connectors |
| Protection | 3 |
| Rated Current | 40A |
| Rated Residual Current | 40mA |
| Rated Voltage | 690V |
| Row Spacing | 9 mm |
| Setting range | 9 mm |
| Standard | E92202 |
