Description
HDC insert, Male, 690 V, 100 A, Number of poles: 12, Axial screw connection, Installation size: 8
$135.87
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $135.87 |
| 6 - 10 | $133.15 |
| 11 - 50 | $130.44 |
| 51 - 200 | $127.72 |
| 200+ | $125.00 |
Out of stock

HDC insert, Male, 690 V, 100 A, Number of poles: 12, Axial screw connection, Installation size: 8
| Weight | 286 g |
|---|---|
| Color | beige |
| Execution Type | 27-44-02-05 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 12 |
| Product Type | Contact insert for rectangular connectors |
| Protection | 3 |
| Rated Current | 100A |
| Rated Residual Current | 100mA |
| Rated Voltage | 690V |
| Row Spacing | 1.3 cm |
| Setting range | 1.3 cm |
| Standard | E92202 |
