Description
HDC insert, Female, 250 V, 10 A, Number of poles: 17, Crimp connection, Installation size: HQ
17.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 17.00 AED |
| 6 - 10 | 16.66 AED |
| 11 - 50 | 16.32 AED |
| 51 - 200 | 15.98 AED |
| 200+ | 15.64 AED |
Out of stock

HDC insert, Female, 250 V, 10 A, Number of poles: 17, Crimp connection, Installation size: HQ
| Weight | 14 g |
|---|---|
| Color | beige |
| Execution Type | 27-44-02-05 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 17 |
| Product Type | Contact insert for rectangular connectors |
| Protection | 2 |
| Rated Current | 10A |
| Rated Residual Current | 10mA |
| Rated Voltage | 250V |
| Row Spacing | 8 mm |
| Setting range | 8 mm |
| Standard | E92202 |
