Description
Heavy-duty connectors, Crimp contact, HE, HEE, HQ, MixMate, Male, Conductor cross-section, max.: 1, turned, Copper alloy
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$0.54
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.54 |
| 6 - 10 | $0.53 |
| 11 - 50 | $0.52 |
| 51 - 200 | $0.51 |
| 200+ | $0.50 |
Out of stock

Heavy-duty connectors, Crimp contact, HE, HEE, HQ, MixMate, Male, Conductor cross-section, max.: 1, turned, Copper alloy
| Weight | 1 g |
|---|---|
| Execution Type | 27-44-02-04 |
| L1 | |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Wire-to-Board Connectors |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Product Type | Contact for industrial connectors |
| Row Spacing | 7.5 mm |
| Setting range | 7.5 mm |
| Standard | E92202 |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.