Additional information
| Weight | 462 g |
|---|---|
| Dimensions | 10.6 × 6.4 × 7.5 cm |
| Degree of Protection IP | IP65 |
| Execution Type | 27-44-02-02 |
| L1 | Electronic Components |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Wire-to-Wire Connectors |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | Housing for rectangular connectors |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Standard | E92202 |




