Description
IP66 SWITCHBOARD TRANSP. DOOR-SIZE 2;IP66 SWITCHBOARD TRANSP. DOOR-SIZE 2
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
IP66 SWITCHBOARD TRANSP. DOOR-SIZE 2
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

IP66 SWITCHBOARD TRANSP. DOOR-SIZE 2;IP66 SWITCHBOARD TRANSP. DOOR-SIZE 2
| Weight | 7.94 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 37.5 × 45 cm |
| Extended Product Type | GMB2T |
| Execution Type | Complete switchboard |
| Frame size | 2 |
| Material | Plastic |
| Color | grey |
| Mounting | Wall mounting |
| Door Type | Transparent |
| Number of Rows | 3 |
| Degree of Protection IP | IP66 |
| Mounting Type | Wall mounting |
| Product Net Depth (MM) | 23 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Protection | Isolated (Class II) |
| DIN Place Units | 54 |
| GTIN (EAN) | 8.00013E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Enclosure Type NEMA | Type4X |
| Package Level 1 Gross Weight | 7.94 kg |
| Power Loss | 72 W |
| Surface Finishing | Untreated |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.