Description
Fourth pole add-on, simultaneous closing operation as switch disconnector poles, IEC/EN. For GL0160C1…GL0315C1 versions
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Fourth pole add-on, simultaneous closing operation as switch disconnector poles, IEC/EN. For GL0160C1…GL0315C1 versions
| Weight | 401 g |
|---|---|
| Dimensions | 4.2 × 16.4 × 8 cm |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 1 |
| Product Type | Accessories |
| Rated Voltage | 1000V |
| Standard | IEC/EN 60947-3 IEC/EN 60947-1 |


Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.