Description
Fuse holder cUL recognized and CSA, for 10X3.8 cm fuses. 32A rated current at 690VAC, 1P. With status indicator. 1 module
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Fuse holder cUL recognized and CSA, for 10X3.8 cm fuses. 32A rated current at 690VAC, 1P. With status indicator. 1 module
| Weight | 65 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 22.7 × 8.5 cm |
| L1 | |
| L2 | Power Distribution |
| L3 | Fuses & Fuse Holders |
| Minimum Order Quantity | 12 |
| Mounting Type | 3.5 cm DIN rail |
| Number of Poles | 1P |
| Product Type | Fuse holders – 10x3.8 cm |
| Rated Current | 32A |
| Rated Voltage | 690V |
| Standard | IEC/EN 60269-1 IEC/EN 60269-2 IEC/EN 60947-1 IEC/EN 60947-3 UL 4248-1 CSA C22.2 n°4248.1 |
| Temperature Range | -20…+70C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.