Description
FIXED PART WITHDRAWABLE FOR C.BREAKER FORMULA AIR FA4/HF4.2 3200 THREE-POLE WITH REAR HORIZONTAL TERMINALS
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$926.90
FA4/HF4.2 W FP Iu=3200 3p HR HR
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $926.90 |
| 6 - 10 | $908.36 |
| 11 - 50 | $889.82 |
| 51 - 200 | $871.29 |
| 200+ | $852.75 |
In stock

FIXED PART WITHDRAWABLE FOR C.BREAKER FORMULA AIR FA4/HF4.2 3200 THREE-POLE WITH REAR HORIZONTAL TERMINALS
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.3 × 42.5 × 42.5 cm |
| Extended Product Type | FA4/HF4.2 W FP Iu=3200 3p HR HR |
| Standard | IEC |
| Number of Poles | 3P |
| Execution Type | FA4 |
| Rated Current | 3200A |
| Rated Voltage | 690V |
| Terminal Type | Withdrawable Circuit-Breakers |
| Product Net Depth (MM) | 38.3 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Air Circuit Breakers |
| Current Type | AC |
| Package Level 1 Depth / Length | 61.5 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 57 kg |
| Package Level 1 Height | 61 cm |
| Package Level 1 Width | 57 cm |
| Product Name | Fixed Part |
| Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp) | acc. to IEC 60947-2 12 kV |
| Rated Insulation Voltage (Ui) | AC 1000 V |


Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.