Description
ABB1SKM409524C0009, Sub Distribution, EMC 0496 RXS/WONE
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Sub Distribution, Rows: 4, 80.5 cm x 54.4 cm x 13.2 cm, Grounded (Class I), IP41
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

ABB1SKM409524C0009, Sub Distribution, EMC 0496 RXS/WONE
| Dimensions | 13.2 × 54.4 × 80.5 cm |
|---|---|
| Extended Product Type | EMC 0496 RXS/WONE |
| Rated Current | 125A |
| Material | Steel |
| Color | grey |
| Mounting | Surface mounting |
| Door Type | Single |
| Number of Rows | 4 |
| Degree of Protection IP | IP41 |
| Mounting Type | Surface mounting |
| Product Net Depth (MM) | 13.2 cm |
| Protection | Grounded (Class I) |
| DIN Place Units | 24 |
| GTIN (EAN) | 6.22112E+12 |
| Resistance | IK07 |
| L1 | |
| L2 | Power Distribution |
| L3 | Circuit Breakers |
| Cover Plate Type | Door |
| Number of Conduit Inlets | 15 |
| Number of Flange Openings | 0 |
| Number of Modules | 96 |
| Surface Finishing | Powder coating |
| Thickness | Cabinet Plate 1 mm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.