Additional information
| Weight | 36 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38.3 × 31.7 × 42.5 cm |
| Execution Type | Q |
| L1 | Electrical |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Air Circuit Breakers |
| Minimum Order Quantity | box 1 piece |
| Mounting Type | Fixed |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3P |
| Product Type | EC002043 – Chassis part power circuit breaker |
| Rated Current | 2500A |
| Rated Power | 2.2kW |
| Rated Residual Current | 2500mA |
| Rated Voltage | 1000V |
| Standard | IEC |





