Description
Latching relay, three or four-pole, 32A AC1, 24VAC (4NO)
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Latching relay, three or four-pole, 32A AC1, 24VAC (4NO)
| Weight | 193 g |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 × 9 × 6 cm |
| L1 | |
| L2 | Switches & Relays |
| L3 | Latching Relays |
| Minimum Order Quantity | 4 |
| Mounting Type | DIN rail 3.5 cm |
| Number of Poles | 4 |
| Product Type | Latching relays |
| Rated Current | 32A |
| Rated Voltage | 24VAC |
| Standard | IEC/EN/BS 60947-1 IEC/EN/BS 60947-4-1 IEC/EN/BS 60947-5-1 IEC/EN/BS 61095 IEC/EN/BS 60669-1 IEC/EN/BS 60669-2-2 |
| Temperature Range | -5…55C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.