Description
Neutral link for OS/OSM630…800. Mounting with screws on the base plate.
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$310.41
OXN800S DETACHABLE NEUTRAL LINK
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $310.41 |
| 6 - 10 | $304.20 |
| 11 - 50 | $297.99 |
| 51 - 200 | $291.79 |
| 200+ | $285.58 |
Out of stock

Neutral link for OS/OSM630…800. Mounting with screws on the base plate.
| Weight | 600 g |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 18.3 × 9.5 cm |
| Extended Product Type | OXN800S |
| Mounting | screw mounting |
| Mounting Type | screw mounting |
| Terminal Type | Lug terminals |
| Product Net Depth (MM) | 28.5 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Country of Origin | Finland |
| Package Level 1 Depth / Length | 38.2 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 800 g |
| Package Level 1 Height | 14.8 cm |
| Package Level 1 Width | 10.1 cm |
| Special Functions | S |
| Tightening Torque | 50 … 75 N·m |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.