Description
Test-disconnect terminal, Screw connection, dark beige, 1.5 mm², 10 A, 250 V, Number of connections: 2, Number of levels: 2
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$7.35
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $7.35 |
| 6 - 10 | $7.20 |
| 11 - 50 | $7.06 |
| 51 - 200 | $6.91 |
| 200+ | $6.76 |
Out of stock

Test-disconnect terminal, Screw connection, dark beige, 1.5 mm², 10 A, 250 V, Number of connections: 2, Number of levels: 2
| Weight | 34 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-09 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Mounting | TS 32 TS 35 |
| Product Type | (Knife) disconnect terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 2.5 mm¬≤ |
| Rated Current | 10A |
| Rated Residual Current | 10mA |
| Rated Voltage | 250V |
| Temperature Range | -50C…75C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.