Description
C.BREAKER FORMULA A2N 250 FIXED THREE-POLE WITH FRONT TERMINALS AND THERMOMAGNETIC RELEASE TMF R 125-1250 A
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
A2N 250 TMF 125-1250 3p F F
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

C.BREAKER FORMULA A2N 250 FIXED THREE-POLE WITH FRONT TERMINALS AND THERMOMAGNETIC RELEASE TMF R 125-1250 A
| Weight | 1.391 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 10.5 × 15 cm |
| Extended Product Type | A2N 250 TMF 125-1250 3p F F |
| Standard | IEC |
| Number of Poles | 3P |
| Execution Type | TM |
| Rated Current | 125A |
| Rated Voltage | 550VAC |
| Breaking Capacity | 85KA |
| Trip Unit | TMF |
| Breaking Class | N |
| Terminal Type | Front |
| Product Net Depth (MM) | 6 cm |
| Customs Tariff Number | 85362090 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Moulded Case Circuit Breakers (MCCB) |
| Electrical Durability | 4000 cycle |
| Mechanical Durability | 10000 cycle |
| Opening Time | CB with SOR 15 ms |
| Package Level 1 Depth / Length | 13.7 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 1.464 kg |
| Package Level 1 Height | 12.3 cm |
| Package Level 1 Width | 11.1 cm |
| Power Loss | at Rated Operating Conditions per Pole 7 W |
| Product Name | Moulded Case Circuit Breaker |
| Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp) | 6 kV |
| Rated Insulation Voltage (Ui) | 690 V |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.