Description
Feed-through terminal, Double-tier terminal, Tension-clamp connection, 2.5 mm², 800 V, 24 A, blue
$4.63
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $4.63 |
| 6 - 10 | $4.54 |
| 11 - 50 | $4.44 |
| 51 - 200 | $4.35 |
| 200+ | $4.26 |
Out of stock

Feed-through terminal, Double-tier terminal, Tension-clamp connection, 2.5 mm², 800 V, 24 A, blue
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Color | blue |
| Execution Type | 27-25-01-02 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.05 mm¬≤ – 4 mm¬≤ |
| Rated Current | 24A |
| Rated Residual Current | 24mA |
| Rated Voltage | 800V |
| Standard | E60693 |
| Temperature Range | -60C…85C |
