Description
Fuse terminal, Screw connection, dark beige, 6 mm², 6.3 A, 500 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1, TS 35
$4.36
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $4.36 |
| 6 - 10 | $4.27 |
| 11 - 50 | $4.19 |
| 51 - 200 | $4.10 |
| 200+ | $4.01 |
Out of stock

Fuse terminal, Screw connection, dark beige, 6 mm², 6.3 A, 500 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1, TS 35
| Weight | 20 g |
|---|---|
| Application | The voltage depends on the selected fuse element or the selected indicator light |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-13 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Fuse terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.5 mm¬≤ – 1 cm¬≤ |
| Rated Current | 6.3A |
| Rated Residual Current | 6.3mA |
| Rated Voltage | 500V |
| Temperature Range | -5C…40C |
