Description
WRBG Gasket for bowden wires, increasing the degree of protection to IP54.
Pack with 100 pieces.
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
WRBG Gasket
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

WRBG Gasket for bowden wires, increasing the degree of protection to IP54.
Pack with 100 pieces.
| Weight | 37 g |
|---|---|
| Dimensions | 1.1 × 1.1 × 1.5 mm |
| Extended Product Type | WRBG |
| Application | WRB |
| Product Net Depth (MM) | 1.1 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| GTIN (EAN) | 4.01361E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Package Level 1 Depth / Length | 10 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 3.7 kg |
| Package Level 1 Height | 6 mm |
| Package Level 1 Width | 7 cm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.