Additional information
| Weight | 265 g |
|---|---|
| Dimensions | 7.25 × 4.2 × 13.2 cm |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 4 |
| Mounting | TS 35 |
| Mounting Type | ing |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Rated Cross-Section | 6 mm¬≤ – 15 cm¬≤ |
| Rated Voltage | 500V |
| Temperature Range | -5C…40C |




