Additional information
| Weight | 89 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-14-11-06 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Mounting | TS 35 |
| Number of Poles | 10 |
| Product Type | Single- and multi-pole terminal strip |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 6 mm¬≤ |
| Rated Current | 32A |
| Rated Residual Current | 32mA |
| Rated Voltage | 800V |
| Temperature Range | -60C…85C |




