Description
Feed-through terminal block, Screw connection, dark beige, 3.5 cm², 125 A, 1000 V, Number of connections: 2
$3.27
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $3.27 |
| 6 - 10 | $3.20 |
| 11 - 50 | $3.14 |
| 51 - 200 | $3.07 |
| 200+ | $3.01 |
Out of stock

Feed-through terminal block, Screw connection, dark beige, 3.5 cm², 125 A, 1000 V, Number of connections: 2
| Weight | 52 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| Minimum Order Quantity | 40 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 2.5 mm¬≤ – 5 cm¬≤ |
| Rated Current | 125A |
| Rated Residual Current | 125mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -60C…85C |
