Description
Feed-through terminal block, Screw connection, blue, 1.6 cm², 76 A, 1000 V, Number of connections: 2
8.00 AED
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 8.00 AED |
| 6 - 10 | 7.84 AED |
| 11 - 50 | 7.68 AED |
| 51 - 200 | 7.52 AED |
| 200+ | 7.36 AED |
Out of stock

Feed-through terminal block, Screw connection, blue, 1.6 cm², 76 A, 1000 V, Number of connections: 2
| Weight | 30 g |
|---|---|
| Color | blue |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.82 mm¬≤ – 2.5 cm¬≤ |
| Rated Current | 76A |
| Rated Residual Current | 76mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -60C…85C |
