Additional information
| Weight | 29 g |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 1.19 × 6 cm |
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-25-01-01 |
| L1 | Electrical |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 50 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Feed-through terminal block |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 0.82 mm¬≤ – 2.5 cm¬≤ |
| Rated Current | 76A |
| Rated Residual Current | 76mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -60C…85C |





