Additional information
| Weight | 625 g |
|---|---|
| Color | dark beige |
| Execution Type | 27-14-11-06 |
| L1 | |
| L2 | Wiring Accessories |
| L3 | Terminal Blocks |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Mounting | TS 35 |
| Product Type | Single- and multi-pole terminal strip |
| Protection | 3 |
| Rated Current | 269A |
| Rated Residual Current | 269mA |
| Rated Voltage | 000V |
| Temperature Range | -5C…40C |




