Description
TERMSERIES, Cross-connector
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$4.08
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $4.08 |
| 6 - 10 | $4.00 |
| 11 - 50 | $3.92 |
| 51 - 200 | $3.84 |
| 200+ | $3.75 |
In stock

TERMSERIES, Cross-connector
| Weight | 2 g |
|---|---|
| Color | orange |
| Execution Type | 27-37-16-92 |
| L1 | |
| L2 | Switches & Relays |
| L3 | DPDT), PCB Mount Relays (SPDT |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Number of Poles | 10 |
| Product Type | Accessories/spare parts for switching relay |
| Rated Current | 17.5A |
| Rated Residual Current | 17.5mA |
| Rated Voltage | 300V |
| Temperature Range | -40C…60C |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.