Description
Add-on auxiliary contact. Side mount contacts for magnetic tripping indication 1NO+1NC. For SM1…
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Add-on auxiliary contact. Side mount contacts for magnetic tripping indication 1NO+1NC. For SM1…
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Dimensions | 8.3 × 9.4 × 2.3 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | Accessories |
| Rated Voltage | 690V |
| Standard | IEC/EN 60947-1 IEC/EN 60947-5-1 UL508 CSA C22.2 n° 14 |
| Temperature Range | -20…+60C |
