Additional information
| Weight | 760 g |
|---|---|
| Dimensions | 15.2 × 2.5 cm |
| Degree of Protection IP | IP68 |
| Execution Type | 27-44-01-08 |
| L1 | Automation & Control |
| L2 | Industrial Sensors |
| L3 | Inductive Proximity Sensors |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Mounting Type | Fixed |
| Number of Poles | 5 |
| Product Type | Passive sensor-actuator interface (with cable) |
| Protection | 3 |
| Rated Voltage | 30V |
| Standard | E141197 |




