Description
Demonstration unit without power electronics.
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
PSR45D Demo
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

Demonstration unit without power electronics.
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.4 × 15.3 × 18.7 cm |
| Extended Product Type | PSR45D |
| Product Net Depth (MM) | 5.4 cm |
| Customs Tariff Number | 85371091 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Temperature Range | -25…+60°C |
| GTIN (EAN) | 7.3205E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Soft Starters |
| Country of Origin | Sweden |
| Criticality | No |
| Note | Check technical info before ordering |
| Package Level 1 Depth / Length | 5.6 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 1 kg |
| Package Level 1 Height | 21.7 cm |
| Package Level 1 Width | 16.3 cm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.