Description
Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V
752.00 AED
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | 752.00 AED |
| 6 - 10 | 736.96 AED |
| 11 - 50 | 721.92 AED |
| 51 - 200 | 706.88 AED |
| 200+ | 691.84 AED |
In stock

Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V
| Weight | 950 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-04-07-01 |
| Inrush current | max. 15 A |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | DC-power supply |
| Protection | 2 |
| Rated Current | 5A |
| Rated Power | 180kW |
| Rated Residual Current | 5mA |
| Rated Voltage | 24V |
| Standard | E255651 |
| Surge protection | III |
| Temperature Range | -40Cโฆ85C |

