Description
Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V
$74.40
In StockBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $74.40 |
| 6 - 10 | $72.91 |
| 11 - 50 | $71.42 |
| 51 - 200 | $69.94 |
| 200+ | $68.45 |
In stock

Power supply, switch-mode power supply unit, 24 V
| Weight | 695 g |
|---|---|
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-04-07-01 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Product Type | DC-power supply |
| Protection | 2 |
| Rated Current | 10A |
| Rated Power | 240kW |
| Rated Residual Current | 10mA |
| Rated Voltage | 24V |
| Standard | E255651 |
| Surge protection | II |
| Temperature Range | -40Cโฆ85C |
| Terminal Type | Screw connection |