Description
OPEN CURRENT SENSORS FOR THREE POLES TYPE C 200
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
Open CS 3P type C 200
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $0.00 |
| 6 - 10 | $0.00 |
| 11 - 50 | $0.00 |
| 51 - 200 | $0.00 |
| 200+ | $0.00 |

OPEN CURRENT SENSORS FOR THREE POLES TYPE C 200
| Weight | 230 g |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 16.5 cm |
| Extended Product Type | Open CS 3P type C 200 |
| Standard | IEC |
| Execution Type | Loose or configurable |
| Application | Open CS 3P type C 200 |
| Product Net Depth (MM) | 15 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 8.01564E+12 |
| L1 | |
| L2 | Switchgear & Contactors |
| L3 | Air Circuit Breakers |
| Package Level 1 Depth / Length | 20 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 890 g |
| Package Level 1 Height | 21 cm |
| Package Level 1 Width | 20 cm |
| Product Name | Accessory |
| Suitable for Product Class | Ekip UP |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.