Description
For mounting the OMD automatic control unit on the door. The type and ordering code is for 1 piece, so 2 units must be ordered for mounting the control on the door.
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$3.27
OMZD1 PANEL FASTENER
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $3.27 |
| 6 - 10 | $3.20 |
| 11 - 50 | $3.14 |
| 51 - 200 | $3.07 |
| 200+ | $3.01 |
Out of stock

For mounting the OMD automatic control unit on the door. The type and ordering code is for 1 piece, so 2 units must be ordered for mounting the control on the door.
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 5 mm |
| Extended Product Type | OMZD1 |
| Product Net Depth (MM) | 1 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Country of Origin | China |
| Package Level 1 Depth / Length | 2 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 10 g |
| Package Level 1 Height | 1 cm |
| Package Level 1 Width | 2 cm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.