Description
Ring-flange adapters for C-flange entries, Aluminum alloy. Mounting set for the flange is included: screws, nuts and a seal extruded into the flanges.
Ring-flanges have to be ordered separately. For two ring-flanges.
EPFINDER | By EP Group Certified Electrical Solutions Since 2007
$127.43
OEZXC2R Cable entry
Bulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $127.43 |
| 6 - 10 | $124.88 |
| 11 - 50 | $122.33 |
| 51 - 200 | $119.78 |
| 200+ | $117.24 |
Out of stock

Ring-flange adapters for C-flange entries, Aluminum alloy. Mounting set for the flange is included: screws, nuts and a seal extruded into the flanges.
Ring-flanges have to be ordered separately. For two ring-flanges.
| Weight | 550 g |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 22 × 4 cm |
| Extended Product Type | OEZXC2R |
| Product Net Depth (MM) | 9 cm |
| Customs Tariff Number | 85389099 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GTIN (EAN) | 6.41702E+12 |
| L1 | |
| L2 | Enclosures & Cabinets |
| L3 | Enclosure Accessories (Locks, Glands), Hinges |
| Country of Origin | Finland |
| Package Level 1 Depth / Length | 22 cm |
| Package Level 1 Gross Weight | 550 g |
| Package Level 1 Height | 4 cm |
| Package Level 1 Width | 9 cm |

Take a photo of a product label, nameplate, or spec sheet — the AI will identify it and find it (or an equivalent) in the catalog.