Additional information
| Weight | 36 g |
|---|---|
| Dimensions | 3.1 × 3.05 × 5.6 cm |
| Color | Pebble grey |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-46-01-01 |
| L1 | Electronic Components |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Terminal Blocks (PCB Mount) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Number of Poles | 1 |
| Product Type | Printed circuit board terminal |
| Rated Cross-Section | 0.5 mm¬≤ – 5 cm¬≤ |
| Row Spacing | 1.5 cm |
| Terminal Type | Clamping yoke connection |




