Additional information
| Weight | 61 g |
|---|---|
| Dimensions | 2.51 × 7.45 × 3.47 cm |
| Color | Pebble grey |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-46-01-01 |
| L1 | Electronic Components |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Terminal Blocks (PCB Mount) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Number of Poles | 6 |
| Product Type | Printed circuit board terminal |
| Rated Cross-Section | 0.13 mm¬≤ – 1.6 cm¬≤ |
| Row Spacing | 1.27 cm |
| Standard | E60693 |
| Terminal Type | Clamping yoke connection |




