Additional information
| Weight | 40 g |
|---|---|
| Dimensions | 1.83 × 4.06 × 3.17 cm |
| Color | black |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-46-01-01 |
| L1 | Electronic Components |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Terminal Blocks (PCB Mount) |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Number of Poles | 4 |
| Product Type | Printed circuit board terminal |
| Rated Cross-Section | 0.14 mm¬≤ – 1.6 cm¬≤ |
| Row Spacing | 1.016 cm |
| Terminal Type | Clamping yoke connection |




