Additional information
| Weight | 4 g |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 2.56 × 1.73 cm |
| Color | orange |
| Degree of Protection IP | IP20 |
| Execution Type | 27-46-01-01 |
| L1 | Electronic Components |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Terminal Blocks (PCB Mount) |
| Minimum Order Quantity | 72 |
| Number of Poles | 5 |
| Product Type | Printed circuit board terminal |
| Rated Cross-Section | 0.2 mm¬≤ – 2.5 mm¬≤ |
| Row Spacing | 5 mm |
| Standard | E60693 |
| Terminal Type | Clamping yoke connection |




