Additional information
| Weight | 263 g |
|---|---|
| Dimensions | 11.1 × 3.4 × 4.85 cm |
| Color | beige |
| Execution Type | 27-44-02-05 |
| L1 | Electronic Components |
| L2 | Connectors & Interconnects |
| L3 | Wire-to-Wire Connectors |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 8 |
| Product Type | Contact insert for rectangular connectors |
| Protection | 3 |
| Rated Current | 110A |
| Rated Residual Current | 110mA |
| Rated Voltage | 690V |
| Row Spacing | 1.2 cm |
| Setting range | 1.2 cm |
| Standard | E92202 |




