Description
HDC insert, Male, 1000 V, 40 A, Number of poles: 4, Axial screw connection, Installation size: 3
$57.73
On OrderBulk Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1 - 5 | $57.73 |
| 6 - 10 | $56.58 |
| 11 - 50 | $55.42 |
| 51 - 200 | $54.27 |
| 200+ | $53.11 |
Out of stock

HDC insert, Male, 1000 V, 40 A, Number of poles: 4, Axial screw connection, Installation size: 3
| Weight | 79 g |
|---|---|
| Color | beige |
| Execution Type | 27-44-02-05 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Number of Poles | 4 |
| Product Type | Contact insert for rectangular connectors |
| Protection | 3 |
| Rated Cross-Section | 2.5 mmยฌโค โ 1 cmยฌโค |
| Rated Current | 40A |
| Rated Residual Current | 40mA |
| Rated Voltage | 1000V |
| Row Spacing | 8 mm |
| Setting range | 8 mm |
| Standard | E92202 |
